Skip to main content

Moje portfólio – október 2016

Moje portfólio v mesiaci október 2016 obsahovalo dve platformy – Bondoru a Mintos.

Bondora

Stratégiu investovania mám rovnakú od svojho vstupu do tohto druhu investovania v januári 2016. Bondora zmenila svoj spôsob vymáhania dlhov a s vymáhaním začína už po 7 dňoch od meškajúcej platby. Vzhľadom na finančnú náročnosť takéhoto procesu sa takto prísne nastavený meter nepáči viacerým investorom. Aj z tohto dôvodu niektorí veľkí investori znižujú svoje portfólia. To otvára príležitosť na dobré nákupy v sekundárnom trhu.

Pokračujem teda vo svojej stratégii nákupov a vyberania časti peňazí. Pre mňa sa v zásade veľa nezmenilo, aj keď zvyšujúcim sa počtom investorov je postupne čoraz ťažšie nájsť kvalitné úvery.

Môj výnos v období okolo apríla sa šplhal až k 30% pa.

Súčasný výnos 24,4% pa.


Ak máte záujem podporiť tento web, resp. mi  poďakovať za informácie a máte záujem o investovanie na Bondore, môžete použiť registračný link na Bondoru (referral). Za registráciu cez tento odkaz vám navyše Bondora na úvod pripíše 5 Eur.


Mintos

Ani na Mintose sa moja stratégia od začiatku investovania zatiaľ nezmenila. Stále investujem v drvivej miere iba do garantovaných úverov. Pravdou je, že v mojich začiatkoch na tejto platforme sa maximálna výška garantovaných úverov pohybovala na úrovni 12%. V septembri 2016 sa výška úrokov vyšplhala až na 13,5%. Vzhľadom na nákup týchto úverov sa môj priemerný zisk pa. šplhal k 12,5%. Žiaľ začiatkom októbra sa 13,5% úroky vytratili a je možné ich objaviť sem-tam iba na sekundárnom trhu.

Aj na Mintose pokračujem so stratégiou reinvestovania vrátených peňazí, ale aj ich čiastočným výberom. Verím, že v závere týždňa sa opäť objavia vyššie úrokové sadzby, aby som mohol nakúpiť nové úvery.

Súčasný výnos 12.56% pa.


Ak vás investovanie cez Mintos zaujalo a chcete mi poďakovať za informácie na tomto webe, môžete na registráciu použiť registračný link na Mintos (referral). Za takúto registráciu vám navyše Mintos dá 1% z priemerného zárobku počas prvých 90 dní investovania.