Skip to main content

Moje portfólio – november 2016

Moje portfólio v mesiaci november 2016 obsahovalo dve platformy – Bondoru a Mintos. Zhruba v polovici som spustil investovanie aj na tretej – Twino. Výhodou investovania je, že ho môžete praktikovať odkiaľkoľvek, aj na druhej strane sveta v Ázii, viď foto 🙂 Samozrejme musíte mať internet.

Bondora

Moja investičná stratégia ostáva nezmenená. Stále sa mi darí investovať do úverov, ktoré z môjho pohľadu majú zmysel. Veľkou novinkou je úplné zrušenie primárneho trhu. Aj keď vyzerá tento krok ako obmedzenie, v skutočnosti veľký rozruch medzi investormi nespôsobil. Tí, ktorí využívali primárny trh zväčša používali automatické investovanie. Väčší investori, ktorí trávili s platformou viac času sa venujú aj tak viac trhu sekundárnemu.

Súčasný výnos 23,48% pa.

október 2016 +24,4% pa
apríl 2016 +30% pa

Ak máte záujem podporiť tento web, resp. mi  poďakovať za informácie a máte záujem o investovanie na Bondore, môžete použiť registračný link na Bondoru (referral). Za registráciu cez tento odkaz vám navyše Bondora na úvod pripíše 5 Eur.


Mintos

Na Mintose pokračuje moja investičná stratégia podľa plánu. Garantované úvery sa pohybujú okolo hranice 13,1%. V súčasnosti dominujú najmä osobné úvery z Gruzínska, ktoré ale majú úspešnosť splatenia relatívne nízku. Vzhľadom na nižší objem peňazí, ktoré v nich mám mi to neprekáža. Aj keď peniaze budete mať viazané až 90 dní, kým sa uplatní garancia odkúpenia pveru.

Súčasný výnos 12.53% pa.

október 2016 +12,56% pa

Ak vás investovanie cez Mintos zaujalo a chcete mi poďakovať za informácie na tomto webe, môžete na registráciu použiť registračný link na Mintos (referral). Za takúto registráciu vám navyše Mintos dá 1% z priemerného zárobku počas prvých 90 dní investovania.


Twino

Novinkou v mojom portfóliu je Twino. Momentálne iba prechádzam procesom registrácie a overovania, preto reálne výsledky a kondície možno očakávať až neskôr.