Skip to main content

Moje portfólio – december 2016

Koncom novembra a začiatkom decembra 2016 som sa rozhodol svoje portfólio ešte viac diverzifikovať. Ešte v minulom reporte z novembra som spomenul moje prvé kroky voči platforme Twino a v dnešnom portfóliu už predstavujem nového poskytovateľa P2P pôžičiek v mojom portfóliu – FinBee. Zároveň sa chystám otestovať Saving Stream, kde už komunikujem s ich technickou podporou.

Bondora

Investičnú stratégiu som stále nezmenil. Na Bondore je ale stále ťažšie nájsť kvalitné a zároveň cenovo dostupné pôžičky na reinvestovanie. Spolu s množiacimi sa radikálnymi názormi proti tejto platforme to nedáva dobrý pozitívny dojem ani pre mňa. Aj naďalej však na Bondore dosahujem reálne výnosy 20%, čo je vysoko nad inými platformami, a preto zatiaľ moje pozície na Bondore neopúšťam.

Súčasný výnos 23,29% pa.

november 2016 23,48% pa.
október 2016 24,4% pa
apríl 2016 30% pa

Ak máte záujem podporiť tento web, resp. mi  poďakovať za informácie a máte záujem o investovanie na Bondore, môžete použiť registračný link na Bondoru (referral). Za registráciu cez tento odkaz vám navyše Bondora na úvod pripíše 5 Eur.

Mintos

Do Mintosu som sa počas prelomu mesiacov rozhodol investovať nový kapitál. Páči sa mi princíp fungovania, taktiež garantované úvery. Samozrejme vo svete P2P pôžičiek a geopolotickej nestability nemôže byť nič úplne isté, avšak Mintos pôsobí ako dôveryhodná firma so stabilnými základmi. Okruh poskytovateľov pôžičiek od môjho vstupu na platformu výrazne rozšírila. Mne ostáva iba veriť, že rozširovanie nejde na úkor ich kvality. Vzhľadom na otvorenie silnejších úverov s vyšším výnosom očakávam do budúceho mesiaca nový nárast výnosnosti až ku 13%.

Súčasný výnos 12.60% pa.

november 2016 12,53% pa.
október 2016 12,56% pa

Ak vás investovanie cez Mintos zaujalo a chcete mi poďakovať za informácie na tomto webe, môžete na registráciu použiť registračný link na Mintos (referral). Za takúto registráciu vám navyše Mintos dá 1% z priemerného zárobku počas prvých 90 dní investovania.

Twino

Ďalšia z pobaltských P2P platforiem je relatívne obľúbená medzi mnohými investormi. Jej klady a zároveň zápory spočívajú v jej jednoduchosti. Twino je vystavané tak, aby ste si nastavili automatické investovanie a na samotný web nemali dôvod chodiť. V súčasnosti otvorili pozície na ruské úvery so 14% úrokom. Dostať sa k nim bez nastaveného automatického investovania (ja investujem manuálne) je však prakticky nemožné. Po mojej komunikácii s predstaviteľmi platformy som sa dozvedel, že (ako inak) ide o úmysel a tieto úvery otvárajú v noci, a sú teda primárne určené pre ľudí s automatickým investovaním.

Súčasný výnos 10.00% pa.

november 2016 10,00% pa

FinBee

P2P platforma z Litvy ma zaujala najmä vysokou výnosnosťou. Jej princíp je veľmi podobný iným stránkam. Pôžičky poskytuje priamo, výška úroku závisí od aukcie investorov. Platformu stále iba testujem. Mnou nakúpené úvery majú zatiaľ výnosnosť cez 24% pa. Zaujíma ma hlavne reálne fungovanie kompenzačného fondu, ktorý by mal pomáhať vykrývať straty pri nesplácaných úveroch. Platforma zaujala pred Vianocami aj možnosťou darovať dlžníkom malé darčeky (obrázok nad článkom). Zaujalo ma to natoľko, že som sám na túto akciu prispel.

Súčasný výnos 24.00% pa.