Skip to main content
mintos

7 dôvodov prečo investovať cez Mintos – v čom je dobrý?

Nebudem klamať, keď poviem, že Mintos bol po Bondore až moja druhá voľba. Keď som ale svojmu okoliu hovoril plusy a mínusy jednotlivých portálov, bol som vcelku prekvapený keď som zistil, že viac ľudí sa pripojilo práve na stranu Mintosu. Nižšie preto uvádzam jeho 7 silných stránok a možno sa vám ich kombinácia bude zdať tiež lákavejšia. Niektoré môžu byť s Bondorou tiež totožné.

1. Zabezpečené úvery na Mintos

Jednoznačne najväčším lákadlom tohto poskytovateľa úverov sú zabezpečené úvery. Ich zabezpečenie spočíva v garancii vyplatenia nesplatenej istiny a dovtedajších nevyplatených úrokov, pokiaľ je úver v omeškaní viac ako 60 dní. Viac o tejto funkcii sa dozviete v článku o fungovaní samotného portálu.

2. Ručenie majetkom

Po garantovaní úverov azda druhý najmarkantnejší dôvod prečo skúsiť Mintos. Úvery na ňom sú totiž vo väčšine prípadov ručené majetkom dlžníka. Založenú nehnuteľnosť alebo auto si dokonca môžete pozrieť na fotografiách v detailnom výpise dlžníka. Zábezpeka je pre mnohých veľmi silným argumentom prečo sa uspokojiť s nižším úrokom na úkor menšieho rizika.

3. Odlišná koncepcia požičiavania peňazí

Mintos sa zásadne líši od svojich p2p konkurentov. Peniaze totiž nepožičiava samotná spoločnosť. Tá je len sprostredkovateľmi úverov a vami. To so sebou prináša viacero výhod. Ale samozrejme skrýva to aj riziká.

4. Diverzifikácia Mintos

Jednou z nesporných výhod predošlého bodu je možnosť diverzifikovať. Nejde ale o diverzifikáciu v zmysle ako sa bežne odporúča pri investovaní. V tomto prípade totiž môžete rozdeliť svoje peniaze medzi viaceré spoločnosti. A ak by aj jedna z nich nečakane skončila, nezasiahne to celý Mintos, a teda ani všetky vaše peniaze.

5. Rýchla pomoc

Na Mintose sa mi naozaj osvedčila zákaznícka podpora prostredníctvom Facebooku. Stačí ísť na ich stránku na FB a napísať pracovníkom správu. Ich reakčné doby sú veľmi krátke a pracovníci sú zväčša veľmi dobre informovaní a kompetentní.

6. Funkčný Secondary Market

Tak ako pri Bondore, aj tu funguje trh so sekundárnymi pôžičkami. Ak sa chcete rýchlo zbaviť svojho portfólia, ktoré je zdravé, stačí znížiť jeho cenu o 0,1% a je prakticky isté, že sa kupec nájde veľmi rýchlo. Nevýhodou oproti Bondore je spoplatnenie predajov na sekundárnom trhu.

7. Profesionalita Mintos

Portál pôsobí na rozdiel od svojich konkurentov naozaj profesionálne. Nemá ani jednu zbytočnú kolonku, ani jeden nepotrebný odkaz. Je tam presne to, čo potrebujete a nič navyše. V porovnaní s Bondorou, odkiaľ na vás z každého miesta vyskakujú okná a grafy je to obrovský rozdiel.

Ak vás investovanie cez Mintos zaujalo a chcete mi poďakovať za informácie na tomto webe, môžete na registráciu použiť registračný link na Mintos (referral). Za takúto registráciu vám navyše Mintos dá 1% z priemerného zárobku počas prvých 90 dní investovania.

Ak by ste chceli s investovaním začať, môžete si prečítať návod ako s investovaním začať alebo si prečítať článok o 7 dôvodoch prečo investovať na Bondore.


One thought to “7 dôvodov prečo investovať cez Mintos – v čom je dobrý?”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.